• XVI edycja programu Insta.Ling

• Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w tym semestrze przystąpiła po raz pierwszy do XVI edycji programu Insta.Ling.

Program Insta.Ling jest to darmowa aplikacja do  nauki słówek z języków obcych, która pomaga nie tylko w przyswajaniu języka  ale uczy również systematyczności i odpowiedzialności.  Nauka odbywa się w formie ciekawych ćwiczeń i quizów dostosowanych do poziomu i aktualnych umiejętności ucznia.  Jest ona  dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej  i nie wymaga specjalnych umiejętności w obsłudze. Można jej używać zarówno na komputerze jak również na urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy telefon komórkowy.

Jak to działa? Uczniowie codziennie logują się na stronę InstaLing za pomocą hasła i loginu przekazanego przez nauczyciela i wykonują powtórkę słówek, które nauczyciel tam umieścił. Każda sesja trwa od 10 do 20 minut, w zależności od ilości  zadanego materiału i poziomu ucznia. Program zbiera informacje o stopniu opanowania ćwiczeń oraz systematyczności, w formie raportów, do których mają wgląd zarówno rodzic jak i nauczyciel. Pomaga to włączyć się rodzicom w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.

Życzymy zatem wszystkim uczniom biorącym udział w programie Insta.Ling dobrej zabawy i efektywnej pracy!

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.instaling.pl

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie

• W dniu 16.09.22r. odbędzie się Sprzątanie Świata na ternie miasta Wiązowa. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami  naszej szkoły do aktywnego udziału w pracach porządkowych, które będą wspólną lekcją dla poszanowania naszego lokalnego środowiska.
            Szkolny Komitet Organizacyjny

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszam na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 1.09.2022 o godzinie 9.00.

Przebieg dnia:

Przyjazdy uczniów do szkoły - według ustalonego grafiku. ( dostępny na stronie internetowej szkoły i FB)

Godzina 9.00 -rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym.

Spotkanie z wychowawcami w klasach.

Godzina 10.30 odjazdy uczniów do domu we wszystkich kierunkach.

• Projekt „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów”

• Nabór  uczestników w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  – „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów” zostaje przedłużony do  dnia 20.05.2022r. (lub wyczerpania miejsc).

• Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich w Wiązowie
      • (+48) 713931367 (+48) 713931322